نقی پور عضو شورای اسلامی  بخش خرم آاباد؛

مساعدت خیرین در ساخت بیمارستان جدید تنکابن ستودنی است.

 

 

اشاره:  به طور يقين بيشتر مخاطبان هفته نامه چشمه بارها و از روي اجبار حضور در بيمارستان شهيد رجايي تنكابن را تجربه كرده‌اند. بيمارستاني كه همواره با مشكلاتي از قبيل كمبود امكانات و تجهيزات و ... ....... رنج برده  و مي‌برد. به همين علت است كه بسياري از بيماران عطاي درمان در شهر خود را به لقاي آن بخشيده و براي درمان كامل و مناسب راهي رشت، ساري و يا تهران مي‌شوند؛ و چه بسيار بيماراني كه در حين انتقال به شهرهاي دور و نزديك در آمبولانس و يا اتومبيل‌هاي شخصي جان خود را از دست داده‌اند.

با اين حال احداث بيمارستان جديد در تنكابن از چند سال پيش در دستور كار قرار گرفت و با تلاش‌هاي بسيار مقدمات ساخت آن فراهم شد.

 ارديبهشت ماه 89 نيز با حضور وزراي محترم  بهداشت درمان ،آموزش پزشكي  و   وزير اقتصاد و دارايي كلنگ پروژه به زمين زده شد؛ اما به واسطه برخي مشكلات عمليات ساخت پروژه آغاز نشد.

 اما تلاش‌ها و پيگيري‌ها براي ساخت بيمارستان بزرگ تنكابن همچنان ادامه يافت تا اينكه در آغازين روزهاي دي‌ماه 90 عمليات ساختماني با حضور مهندس عليزاده  معاون عمرانی وزیر  راه ومسکن وشهرسازی آغاز شود.

مهندس محمد عليزاده در مراسم آغاز احداث پروژه از زحمات همه در راه اجراي پروژه قدرداني كرد. اما بر قدراني مردم و مسئولين از سيف‌اله نقي‌پور عضو شورای اسلامی بخش خرم اباد وعضوهیئت امنای بیمارستان جدید الاحداث تأكيد ويژه‌اي داشت.

 همين تأكيد سب شد تا براي آگاهي از چند و چون احداث اين پروژه عظيم در تنكابن گفتگويي را با عضو شوراي بخش خرم‌آباد و يكي از اعضاي هيأت امناي بيمارستان جديد تنكابن ترتيب دهيم.

حاج  سیف اله  نقي‌پور يكي از اعضاي هيأت امناي بيمارستان جديد تنكابن از همه افرادي كه در راه ساخت پروژه «چه كمك كردند» و «چه كمك نكردند» و «چه سكوت كردند» و «چه سكوت نكردند» سپاسگزاري كرده و توضيحات خود درباره روند ساخت بيمارستان را اينگونه بيان كرد:

سيف‌اله نقي پور در ابتداي سخنان خويش با اشاره به وجود مشكلات عديده بهداشتي و درماني در تنكابن طي ساليان گذشته گفت: بنده به عنوان يك خادم بخش خرم‌آباد و شهرستان تنكابن به همراه ساير مسئولان شهرستاني بر آن شديم تا با پايه‌ريزي اقدامات اوليه يك بيمارستان مناسب و در شأن مردم تنكابن را بنا سازيم؛ با پيشنهاد جناب اقای غلامرضا مشایخی فرماندار وقت شهرستان تنكابن اين موضوع (احداث بيمارستان جديد در تنكابن) در سفر دوم هيأت دولت به شهرستان مطرح شده و به تصويب رسيد. البته همانطور كه استحضار داريد دولت اعلام كرده براي ساخت پروژه در هر شهري، مسئولان بايد نسبت به تهيه زميني مناسب اقدام نمايند. نقي پور، عضو شورای بخش خرم آباد گفت: از آن زمان به بعد مسئولان شهرستان در تلاش بودند تا قطعه زمين مناسبي به مساحت 3 هكتار را تهيه كنند. اين قطعه زمين با تلاش هيأت امناي بيمارستان (حاج آقاحسيني وحدت سبز آقاي محرابي وحدت سبز آقاي محمد باقركيا سهراب لاريجاني- دکتر نیما نزاد مقدم مدیریت شبکه بهداشت تنکابن ...) و ساير مسئولان شهري ، در جنب رودخانه چشمه‌كيله خريداري شد. اين زمين توسط افراد مختلف از جمله ( شرکت چشمه کیله  مهندس ميرهاشمی ، حاج محمدباقر كيا) و  حميد عليخاني در اختيار ما گذاشته شد و علاوه بر آن نزديك به 2 هكتار زمين نيز توسط مسئولان شهرستان خريداري شد و در

ا ختيار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي قرار گرفت.

 

وي ادامه داد: در نهايت و با اختصاص بودجه‌اي 25 ميليارد توماني و تلاش هيأت دولت و شخص وزير محترم اقتصادودارایی ، كلنگ پروژه به زمين زده شد. اما پس از آن عده‌اي خواسته يا ناخواسته مشكلاتي را به وجود آوردند. افرادي به دلايلي سنگ‌اندازي‌هايي را صورت دادند كه اينها باعث شد تا روند ساخت پروژه به كندي پيش رود. اما با توجيهات قانوني صورت گرفته از سوي مسئولان شهرستان، همه اين موانع برطرف و اخيراً نيز با حضور معاون عمرانی وزیر  راه و مسکن و شهرسازی  شاهد آغاز عمليات عمراني و اجرايي پروژه بوديد.

 نقي پور تصريح كرد: كلنگ‌زني امروز پروژه مرهون تلاش‌هاي  جناب اقای مشایخی فرماندار وقت  و دکتر هاشمی  معاون استاندار و فرماندار ویزه  تنكابن،‌ معاونت عمراني ايشان جناب آقاي مهندس خسروكشاورزي و ساير مسئولان استاني و كشوري است؛ از  جمله دكتر شمس‌الدين حسيني وزير اقتصاد و دارايي ، مهندس طاهايي استاندار مازندران ، مهندس طهماسبي مدير عامل آب منطقه‌اي مازندران،  آب منطقه‌اي تنكابن، حاج اقا حسینی  رياست اداره اوقاف،  مهندس ربیع پور ریاست مسکن وشهرسازی  شهرستان تنکابن ، شهرداري و شوراهاي اسلامی شهر  تنكابن و خرم‌آباد و ... وي در ادامه با اشاره به كمك‌هاي صورت گرفته از سوي مسئولان بخش‌ها و شهرهاي تنكابن گفت: بخش نشتارود با كمك اداره كل بنياد مسكن مازندران با  تغیر کاربری زمینی  ،  به مبلغ120  ميليون تومان كمك شاياني به اين پروژه داشت.

 

افراد خير شهرستان نيز مبلغي بالغ بر 200 ميليون تومان براي تهيه زمين به هيأت امناي بيمارستان كمك كرده‌اند. شهرداري تنكابن نيز با فروش يك قطعه زمين واقع در جنب فرمانداری تنکابن ، كمك زيادي به پرداخت بدهي زمين نموده است.

 

وي در ادامه افزود: با توجه به تأكيدات وزارت بهداشت مبني بر خريد زمين در حوالي كمربندي بزرگ تنكابن، اقدامات اوليه براي خريد زمين صورت گرفت؛ اما قيمت زمين در اين مناطق بسيار بالا بوده كه توانايي خريد آن را نداشتيم. بنابراين از كمربندي فاصله گرفته و با همكاري شركت چشمه كيله (آقاي محمد باقر كيا و شركا) و ساير خيرین ، 3 هكتار زمين را تهيه كرديم در اين ميان حقير نيز سند املاک  شخصي زمين خود را در گرو تعاوني وحدت سبز قرار داده و با اخذ وام مبالغ زمين را به صاحبان آن پرداخت نمودم ،  از خرداد ماه 89 تاكنون اين اقساط ماهیانه به مبلغ  پنچ میلیون وپانصد هزار تومان  توسط اینجانب  پرداخت مي‌گردد. البته در اين ميان  شهرداري و شوراي اسلامی  شهر خرم‌آباد  یک قطعه زمین  جهت کمک  برای خرید زمین بیمارستان   اهدا نمود است  ،  ولی  بخاطر نداشتن سند زمين و ادعاي مالكيت آن توسط بنياد علوي برای فروش آن با مشكلاتی روبرو هستيم.

البته نباید فراموش کرد که در راه ساخت این پروژه جناب اقا ی   دکترسید  شمس الدین حسینی وزیر محترم  اقتصاد و دارایی زحمات فراوانی کشیدند که جا دارد به عنوان یک عضو کوچک در شورای بخش و هیئت امنای بیمارستان از ایشان تقدیر و تشکر ویژه ای داشته باشیم.

وي با بيان اينكه با خواست خدا عمليات براي اجراي پروژه آغاز شده گفت: ما همه اين مشكلات را به جان خريده‌ايم تا مردم شهر ما با مشكل مواجه نباشند و بيماران همانگونه كه شاهد هستيم براي درمان بيماري خود روانه شهرهاي اطراف از جمله رشت و تهران نشوند. تلاش ما بر ان است تا با ساخت بيمارستان جديد مشكلات بهداشتي و درماني شهرستان مرتفع و يكي از عمده‌ترين نيازهاي شهرستاني در حوزه بهداشت و درمان رفع شود.  

نقی پور در پایان  از همه  مسولین به ویزه دکتر هاشمی معاون استاندار و فرماندار ویزه شهرستان تنکابن   ، معاونین محترمشان،   بخشدار محترم خرم اباد  سایر دستگاههای اجرایی مرتبط با احداث بیمارستان  ،   خیرین محترم  تقدیر وتشکر نمود

 

+ نوشته شده توسط رامین شیخ اشکوری در جمعه شانزدهم دی ۱۳۹۰ و ساعت 16:59 |